TYwH - Co možná nikdo neví..

27. března 2013 v 12:35 | Strange |  THREE years with him

Three.... Really?

Blíží se duben. Duber roku 2013. To znamená tři roky od dubna 2010, kdy jsem poprvé spatřila hřebečka na louce. Kdy jsem se poprvé zamilovala do zvířete. A kdy jsem poprvé podlehla svému srdci. Tak mladá a přesto už je to tři roky, co spolu zápasíme. Jsou časy dobré a časy zlé. Nic se nemění. Jenom já.

Kůň běží s plícemi, setrvává srdcem a vyhrává charakterem
Původně to byl můj tajný kamarád. Původně moji rodiče vůbec nevěděli, že jezdím k ohradě a dívám se na něj. Původně to nikdo nevěděl. Původně jsem se každý den jezdila projíždět na kole. Ale od té doby, co jsem poprvé vstoupila k němu do ohrady a viděla jeho reakci jsem to musela někomu říct. Ve 12 letech kdo mě asi napadl? No samozřejmě, že mamka od které jsem taky pěkně dostala, že jsem jim lhala, ale že je ráda, že jsem si našla kamaráda poblíž mého bydliště a s radostí můj koníček ze začátku podporovala.


Kůň je Pegas vyhnaný z Olympu
Jeho nespoustanost mě vždycky fascinovala, ale zároveň jsem z něj měla vždycky respekt. Největší problém pro mě nastal, když se na mě přivázal a nechtěl ke mě pouštět jiné koně. Prostě jakmile jsem se objevila já ve výběhu kopal, kousal všechny koně okolo abych byla jen jeho. Řešili jsme to s jeho majitelem asi měsíc. Nakonec se to vyřešilo tím, že prostě dostával. Zlozvykům se prostě musí předcházet.


Zeptejte se mne na ukázku poezie pohybu a já vám ukážu koně
Je těžké věřit, že věřím něčemu tak mohutnému. Něčemu, co mě může kdykoliv zabít. Jednou udělat špatný pohyb a konec. Jednou neodhadnout svoje síly a zemřít poblíž přítele, kterému věřím. Realita. Špatná realita.


Dítě, které k vám hodilo plakat s pořezaným prstem, je nyní statečně se usmívající přineseno domů se zlomenou klíční kostí a neuvěřitelnými pohmožděninami - "To nebyla Hnědákova chyba, tatínku!"
Pamatuju si na ty dny, kdy mi Hugo dával pěkně zabrat. Kdy jsem týden nemohla psát protože jsem měla vykloubenou pravou ruku. Pamatuju si jak jsem to skrývala a dělala, že černá rukavice patří k mému oblečení a dokonale s ním ladí. Pamatuju si na první spálené ruce od vodítka, když za něj prudce škubal. A pamatuju si taky, že jediné, co jsem nechtěla bylo to, aby se někdo dozvěděl, že za to může Hugo. Pamatuju si každé zranění od něj. A bylo toho hodně. Od naprosto zanedbatelných až k těm vcelku vážným. Ale nikdy jsem to nevzdala. Vždycky jsem chtěla pokračovat!


Kůň a jazyk se rodí bez uzdy
Taky si pamatuju kecy všech lidí, když jsem cekla něco o přirozené komunikaci a když jsem sama pochopila, že něco jako přirozená komunikace Huga nebaví a že si musím vymyslet vlastní styl. Pamatuju si jak mi všichni nadávali za provazovou ohlávku. Za kruh na krk. Za procházky bez vodítka. Za jeho volnost když je se mnou. Za moje riskování života...

Nejtěžší věc, kterou lze na koni dělat, je nedělat absolutně nic
První pokrok. Ani nevíte jak moc jsem byla šťastná když se přestal bát hlasité "píšťalky" pro oslavu narozenin. Na ten den nikdy nezapomenu. Pamatuju si jeho ustrašený výraz když viděl mojí šustivou bundu a pamatuju si také jak se o ni pak šťastně opíral. Pamatuju si také jak nechtěl přejít přes malou kavaletu a pamatuju si také jak jsem ve volnosti skákali 60 cm.

V koni se promítají sny člověka o vlastní síle, moci a kráse
A teď poslední věc, kterou vlastně skoro nikdo neví. Nikdo kdo se mnou nikdy nebyl u Huga. Já na Huga mluvím skoro vždy anglicky. Teda aspoň tu povelovou část mojí návštěvy u něj. Například při lonžování moje obyvklé fráze: "C´mon boy! Gallop! Circle, circle! Walk! Jog! Lope boy!" Nejčastější věta, kterou však používám je "You are my shining star, boy."

V DALŠÍM DÍLE THREE YEARS WITH HIM SESTŘIH VIDEÍ! COMING SOON!
 


Komentáře

1 Aurora Aurora | E-mail | Web | 27. března 2013 v 13:50 | Reagovat

Moc mě tento projekt potěšil, mám vás jako dvojici strašně moc ráda, líbí se mi vztah jaký spolu máte :)
Ale zároveň mě rozesmutnila. Ty jsi před třemi lety našla lásku a já ji ztratila :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama